Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Jak powinna wyglądać fizjoterapia po kontuzji

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych form sportowej aktywności, tak naprawdę biegają osoby z każdej grupy wiekowej. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani miejsca, wystarczą dobre buty i trochę chęci. Lecz uprawienie takiego sportu wiąże się z ryzykiem różnych kontuzji, lekceważenie których czasami źle się kończy. I wcale tu nie chodzi o skręcenia czy zwichnięcia, ponieważ przy nich przeważnie rozpoczyna się odpowiednie leczenie. Ale jeżeli pojawi się w kolanie czy stawie biodrowym niewielki ból, to większość biegaczy nie zwraca na to specjalnej uwagi.

A to niekiedy jest zaledwie początek poważniejszej kontuzji, którą koniecznie należy zaleczyć, żeby nie doprowadzić do czegoś poważniejszego. W wielu przypadkach bez problemów wystarczy wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, która złagodzi objawy i pozwoli zachować ciągłość treningów. W poważniejszych stanach potrzebna może być konsultacja ortopedyczna i zrobienie jakiś badań, przykładowo rezonansu magnetycznego czy USG. Umożliwi to lekarzowi ocenienie stanu stawów, ścięgien i mięśni, co ma duże znaczenie przy wybraniu leczenia. Najczęściej spotykaną dolegliwością pośród aktywnych biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Wynika to głównie z nieodpowiedniej techniki, lecz również niewłaściwego obuwia albo twardego podłoża. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji ma przede wszystkim na celu odzyskanie właściwych ruchowych wzorców i zmniejszenie bólu. Spora część ćwiczeń jest kładziona na wzmocnienie mięśni, które mają główne znaczenie w czasie biegu. Poza tym fizjoterapeuta powinien nauczyć pacjenta właściwej techniki, co znacznie ograniczy niebezpieczeństwo powtórnego urazu w przyszłości. Serię zabiegów przeprowadza się w gabinecie, lecz niejednokrotnie pacjent otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie potem może wykonywać w swoim domu. Przy tego typu urazach bardzo duże znaczenie ma odpowiednia profilaktyka. Jeśli więc ktoś się zabiera za systematyczne biegowe treningi, to powinien się do tego dobrze przygotować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz