Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Z jakiego powodu wykrywanie metali jest tak ważne przy wytwarzaniu żywności

{Podczas wytwarzania żywności niezbędne jest zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Bardzo ważne przede wszystkim jest to, żeby nic niepożądanego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie będzie tu tylko chodzić o zanieczyszczenie jakimiś substancjami, ale o metalowe przedmioty, jakie również znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt celowo ich tam nie będzie dawał, ale wystarczy że odłamie się jakiś fragment nakrętki czy śruby, aby pojawił się problem.

Z tego też powodu przy produkcji

Wytwórcy żywności muszą spełniać naprawdę ostre normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Niezwykle ważne jest oczywiście stosowanie składników najlepszej jakości a także dbanie o higienę i czystość na wszystkich etapach. Lecz jest dodatkowo jedna rzecz, o której przeciętna osoba niewiele wie, to znaczy detekcja metali. Okazuje się, przy liniach produkcyjnych ten problem dość często się pojawia. Odłupane elementy obudowy, urwane części czy odkręcone śruby to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może. Dlatego też producenci żywności stosują różnego rodzaju urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wyłapanie wszystkich, nawet najmniejszych drobinek metalu.

Urządzenia te składają się przeważnie z mocnych neodymowych magnesów, jakie mają największą moc ze wszystkich. Dzięki temu w skuteczny sposób wyłapują one praktycznie wszystko, co tylko posiada magnetyczne właściwości i przypadkiem się znalazło w produkcie spożywczym. Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niepożądanych elementów z innych metali, na przykład miedzi albo aluminium. W takim przypadku trzeba stosować inne metody, żeby także przypilnować, aby nic nie przedostało się do jedzenia.

Jednym ze stosowanych sposobów jest separacja metalu za pomocą urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgena. Takie detektory cechują się dużą skutecznością działania, i świetnie się sprawdzają w licznych zastosowaniach. Co jest istotne, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich funkcjonowania nie powinny zakłócać metalowe elementy, z których został wykonany mechanizm taśmociągu czy też samo urządzenie.

Przy detektorach metali duże znaczenie ma, jak sobie radzą z drobinami o niewielkich rozmiarach. Przy modelach używających magnesów neodymowych będzie możliwość wyłapywania drobin, które mają wielkość nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia też się cechują wysoką precyzją, a dodatkowym ich plusem jest duży zakres wykrywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz