Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Blog uruchomiony na WordPressie – dlaczego opłaca się wybrać takie rozwiązanie

Blogi zaliczają się do najpopularniejszych typów internetowych serwisów, ocenia się że nawet do kilkunastu procent wszystkich istniejących stron to właśnie taka forma. Popularność blogów wynika między innymi z prostego uruchomienia, bez potrzeby wydawania dużo na początek. Jedną z najbardziej popularnych platform do zarządzania blogami jest bowiem WordPress, za jaki nie trzeba ponosić żadnych opłat. Jeżeli więc ktoś chce utworzyć swój blog, to do opłacenia mu pozostanie zakup domeny oraz hostingu. W związku z tym że WordPress jest bardzo popularnym narzędziem, to nad dodatkami do niego pracuje cały czas mnóstwo grafików i programistów. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowy. Dużo funkcji, jakie znacznie rozszerzają możliwości platformy, dostępna jest w postaci bardzo prostych do zaistalowania wtyczek. Za część takich wtyczek trzeba będzie coś zapłacić, lecz zdecydowana ich większość jest do użycia przez wszystkich.

Podobnie jest z graficznymi szablonami, których ilość także jest ogromna, skorzystać mogą z darmowego lub wybrać jakiś spośród płatnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, a także całą zawartością bloga można bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejny duży plus WordPressa, szczególnie dla osób nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko ustawić można przy pomocy parametrów, bez konieczności realizacji jakichkolwiek prac programistycznych. Dotyczy to też procesu instalacji, na którą wystarczy przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili da się publikować pierwsze wpisy.

Do ich redagowania autorzy WordPressa przewidzieli prosty w użytkowaniu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników HTML. Nie będzie również problemem, żeby sprawnie dołożyć nowe zdjęcie, grafikę czy nawet film video. Rzecz jasna pamiętać należy, że wszystkie te elementy wspomagają autorów, ale w praktyce i tak największe znaczenie mają dobrze napisane artykuły, na przykład takie jak publikowane w serwisie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz