Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Terapia choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie uzależnione jest od tego, w jakim stanie jest chory w wyznaczonym czasie. W przypadku ChAD psychoterapia może przynieść remisję całkowitą lub chociażby zmniejszyć nasilenie objawów. Leczenie zapobiega też powrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości i pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania, a także cieszyć się chwilami bez ChAD. Jest to tak zwane leczenie podtrzymujące, które przynosi bardzo dobre rezultaty.

Przede wszystkim natomiast pacjent zostaje wyposażony w narzędzia z pomocą jakich może rozpoznać u siebie symptomy ChAD w dalszych latach i w rezultacie nazywać własne stany powiązane z psychiką i efektywniej a także prędzej odpowiadać na nie. To przeciwdziała nasileniu się objawów. Jedną z głównych cech, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, że często będą towarzyszyły jej inne schorzenia. Często będą to uzależnienia. Z tego powodu psychoterapeuci w wielu przypadkach będą stawiać w wypadku pacjentów którzy zmagają się z takim zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu skomplikowany jest określony przypadek, tym bardziej wieloaspektowe będzie jego wyleczenie. W wielu przypadkach będzie zahaczało ono też o zażywanie środków farmakologicznych.

W takiej sytuacji pacjent będzie przyjmować leki stabilizujące nastrój a także leki antydepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego będzie wysłany chory może także zarekomendować środki nasenne i przeciwlękowe. O formie terapii każdorazowo będzie decydować specjalista od psychologii, po wstępnej rozmowie z chorym a także po zapoznaniu się z symptomami ChAD. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym często wdrażana jest również psychoedukacja.

Na dodatek eksperci z gabinetu ukazują to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodziny pacjenta. Jest ona istotna w radzeniu sobie z konfliktami wynikającymi z ChAD a także pomoże w efektywnym budowaniu komunikacji w systemie rodzinnym. Naturalnie, we wskazanym ośrodku można oczekiwać na tego typu wsparcie. Mało tego, tak samo pacjent, jak i jego najbliżsi mogą dowiadywać się wszystkiego o chorobie z witryny internetowej placówki. To pozwala lepiej zrozumieć istotę takiego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz