Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

W jakich przypadkach używa się metody lutowania miękkiego i twardego

Metale łączyć ze sobą można na różne sposoby. W niejednym przypadku najlepiej używać będzie śrub albo nitów, dużą popularnością się też cieszy spawanie. Spawanie zapewnia dużą wytrzymałość łączeń, lecz wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, a oprócz tego ingeruje bardzo mocno w same materiały. W wielu sytuacjach korzysta się także z lutowania, a tak naprawdę z dwóch jego rodzajów. Pierwszy rodzaj to miękkie lutowanie, przede wszystkim używane do produkowania różnego rodzaju elektronicznych elementów. Wszystkie części, typu układy scalone, rezystory czy kondensatory, mocowane są na powierzchni płytek przy pomocy stopu cyny oraz miedzi lub ołowiu. Aktualnie ze względu na konieczność wysokiej dokładności robią to nowoczesne maszyny, ale fachowców z ręcznymi lutownicami także się jeszcze spotyka.

W metodzie tej temperatura podczas pracy nie będzie przekraczała czterystu stopni, bo tyle maksymalnie będą potrzebować luty do tego, żeby osiągnąć płynną formę. Z miękkiego lutowania niekiedy korzysta się także przy różnego rodzaju wodnych i grzewczych instalacjach, lecz jedynie wtedy gdy temperatura medium w środku nie przekracza 110 stopni. Drugą metodą lutowania, nieco mniej znaną i popularną, jest lutowanie twarde. W jego przypadku temperatura pracy jest wyższa niż 450 stopniu, z tego też powodu stosuje się całkiem odmienne rodzaje lutów, na przykład takie jak srebrne, fosforowe lub miedziane.

Zupełnie inny także będzie stosowany sprzęt, wykorzystuje się między innymi lutownice indukcyjne, lampy lutownicze oraz palniki na różne gazy. Za pomocą lutowania twardego można łączyć różne rodzaje metali. Dobrze się do tego nadaje stal, miedź, brąz i mosiądz, ale także różne metale szlachetne. Metoda ta daje wytrzymałe i mocne spoiwa, mające dużą odporność na rozciąganie i wysoką temperaturę. Dlatego też często w ten sposób robi się rozmaite instalacje, które są później wytrzymałe i solidne. Przy takim lutowaniu mogą się tworzyć szkodliwe substancje, z tego też powodu bardzo ważne jest aby wszelkie prace wykonywać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz