Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Od czego zależy cena wypożyczenia samochodu?

Podejmując decyzje o pożyczeniu auta wypada całkowicie i w miarę posiadanych dyspozycji technicznych uczynić stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem przypuszczalnych otarć lakieru, wgnieceń a również innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednakże warto przed wypożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne oraz dostrzegalne ślady uszkodzeń, trzeba to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego pożyczenie. W sytuacji, kiedy w momencie zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu czy też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu lub ewentualnie umowy.

Oszacowanie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie troskać się problemami powiązanymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet wtenczas, kiedy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw przypuszczalnych zdarzeń drogowych, a figura wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz