Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Dzisiejsza psychologia- kiedy należałoby udać się po wsparcie?

Jak nie ulega wątpliwości psychologia to nauka, jaka zajmuje się kwestiami człowieka, jego postrzegania świata, jego odczuciami oraz myślami. Jak najbardziej jest to taka dziedzina wiedzy, jaka powstała po to, żeby jeszcze o wiele bardziej zaznajomić przyrodę ludzką od kwestii innej aniżeli biologiczna. Nie ulega również niepewności, że każdy psycholog to ktoś, kogo zadaniem jest niesienie pomocy innym ludziom.

Człowiek ten pracując ma do spełnienia swego typu misję. Co znacznie więcej, coraz to częściej staje się tak, iż to właśnie psycholog czy też psychoterapeuta, a nie przewodnik duchowy, staje się mentorem człowieka, który boryka się z niepewnością, lekami lub ewentualnie innymi kłopotami natury nawet nie tyle psychologicznej, co etycznej lub moralnej. Dzieje się tak, bowiem we współczesnym świecie odnotować wolno wyraźne odejście od duchowości.

Oczywiście rozumianej jako praktyka religijna. W tym kontekście wolno jednak dojść do wniosku, że mamy w aktualnych czasach do czynienia ze swego typu paradoksem. Wszystko wobec tego, iż psychologia nie bazuje już tylko oraz wyłącznie na dowodach naukowych czy pracach takich pionierów psychoanalizy jak choćby Zygmunt Freud, jednak rozpoczyna czerpać też z dorobku całej cywilizacji ludzkiej, w tym też z dorobku kultur Dalekiego Wschodu, z ich systemów moralno-etycznych czy również nawet z wierzeń – przetestuj terapeuta radom. Nikogo nie dziwi w takim razie już fakt, iż psycholog poleca swojemu pacjentowi oddawać się codziennej medytacji, egzystować w zgodzie z naturą czy relaksować się podczas uprawiania charakterystycznej dla kultury Indii formy medytacji w ruchu, którą jest joga.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz