Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Czyszczenie laserem jako świetny sposób czyszczenia elewacji

Wraz z upływającym czasem na przedmiotach zaczynają się pojawiać najróżniejsze zanieczyszczenia. Szczególnie to dotyczy przypadków, kiedy tych przedmiotów się nie używa, wówczas bardzo szybko zaczyna być widoczna na powierzchni rdza lub warstwa brudu. Żeby dana rzecz mogła wrócić do użytku, to trzeba pozbyć się jakoś tej warstwy.

Przy elementach metalowych, z większą ilością rdzy, jeszcze do niedawna wykorzystywano głównie piaskowanie. Metoda ta polega na tym, że powierzchnia danego elementu uderzana zostaje niewielkimi metalowymi kulkami, rozpędzonymi do dużej prędkości. Dzięki temu znajdująca się na wierzchu warstwa zanieczyszczeń i nalotów zostaje usunięta, aż do materiału bazowego. Lecz z powodu tego, że metoda ta jest dość inwazyjna, to w części przypadków może dojść do niedużych uszkodzeń struktury. Przy większości elementów żadnego znaczenia to nie będzie miało, lecz znajdą się jednak takie, w przypadku jakich wymagania jakościowe będą znacznie większe.

Wtedy znacznie korzystniejsze będzie czyszczenie laserowe, ta technika od dawna jest znana na rynku, a aktualnie cieszy się rosnącą popularnością. Wykorzystuje się w niej specjalne lasery, których moc można bardzo precyzyjnie ustalać, dostosowując ją do materiału i czyszczonej powierzchni. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie będzie ono powodować żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jednocześnie prace wykonuje się znacznie wygodniej i szybciej.

Nie ma potrzeby rozbierania elementów konstrukcji, jak to jest konieczne podczas piaskowania, a wszystko można zrobić w dowolnym miejscu. Tym sposobem czyszczenie laserowe zdecydowanie bardziej się sprawdzi w większości przypadków, będzie dużo bardziej wygodne, sprawniej zrobione, a niejednokrotnie również tańsze niż metoda piaskowania. Ze względu na krótkie czasy impulsów czyszczone powierzchnie się nie nagrzewają, a wszystko wykonywane jest bez hałasu. Nie jest również przy nim nic potrzebne dodatkowo, przykładowo sprężone powietrze, woda czy materiały ścierne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz