Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Biznes

Czy faktoring zagraniczny jest dobrym rozwiązaniem dla firm

Handlowa współpraca z firmami z innych krajów to duże szanse na intensywny wzrost firmy i zwiększenie jej obrotów. Ale podjęcie takiej współpracy to również niemałe ryzyko biznesowe, które należy mocno przemyśleć i jak najlepiej się zabezpieczyć. Rzecz jasna szczegółowa weryfikacja klienta będzie miała duże znaczenie, lecz pozostaje jeszcze temat finansowej płynności. W niejednym przypadku klienci zagraniczni oczekują bowiem ciekawych dla nich terminów płatności, a to będzie się wiązać z tym, że trzeba będzie dość długo oczekiwać na otrzymanie zapłaty.

Dlatego też w takich sytuacjach świetnie może się sprawdzić satysfakcjonujący faktoring międzynarodowy. Działa on na analogicznej zasadzie, co faktoring oferowany dla krajowych kontrahentów. Jednak z uwagi na to, że otoczka takich transakcji ma większy poziom skomplikowania, to nie każdy faktor będzie taką usługę oferował.

Bierze się to z faktu, że istnieją spore różnice w regulacjach prawnych istniejących w krajach dostawy, niejednokrotnie dochodzą też skomplikowane kwestie podatkowe i celne. To wszystko powoduje, że trzeba mieć duże doświadczenie w takiej sprzedaży, a firmom przeważnie ciężko je będzie samodzielnie zdobyć. Dlatego dla nich dużo lepszym rozwiązaniem może być skupienie się na biznesie, zostawiając kwestie należności i wierzytelności finansowej instytucji, która będzie oferowała faktoring eksportowy godny polecenia.

Samo przejście na międzynarodowy faktoring wymagać będzie dokładnego sprawdzenia potencjalnych klientów, oraz oceny ich wiarygodności i rzetelności. Oczywiście nawet mimo dobrych rekomendacji pewne biznesowe ryzyko jest, z tego też powodu warto się zastanowić nad rodzajem faktoringu, jaki się wybierze. W przypadku faktoringu pełnego firmy sprzedające mają dodatkową skuteczną ochronę w formie polisy na wypadek niewypłacalności, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Jeśli ktoś się będzie bardziej interesował tym tematem, to może zajrzeć na stronę https://faktoringoferty.pl/artykuly-i-porady/84-faktoring-eksportowy-finansowanie-i-pakiet-bezpieczenstwa i zaznajomić się z informacjami tam umieszczonymi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz