Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Budownictwo

Czy opłaca się rozważać kupno bliźniaczego domu

Aktualnie ilość dostępnych na rynku projektów domów sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej również projekty domów bliźniaczych. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, ale dzisiaj z powrotem zaczyna się cieszyć dużą popularnością, tak więc warto zapoznać się z jego zaletami i wadami.

W pierwszej kolejności bliźniaki posiadają wspólną jedną ze ścian, ale są dwoma oddzielnymi lokalami mieszkalnymi. Również działka jest podzielona na dwie podobne części, i przeważnie każda z nich mieć będzie oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, związane zarówno z kupnem działki, jak również wybudowaniem budynku.

Wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnych materiałów, a także sporo mniej prac budowlanych czy wykończeniowych. W całości inwestycji przełożyć się to może nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach daje już całkiem konkretną kwotę. Następne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, chociażby na zmniejszonych rachunkach za ogrzewanie czy konieczne do wykonania remonty. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś nieciekawy, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Lecz jeżeli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład dzięki pilnowaniu domu podczas nieobecności.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz